Ukończyłam Uniwersytet Warszawski i uzyskałam tytuł magistra na kierunku Psychologii, specjalizacja – Psychologia Wychowawcza. Skończyłam również studia podyplomowe z Logopedii, Neurologopedii, Surdologopedii oraz studia podyplomowe z Diagnozy i Terapii Pedagogicznej. Dzięki licznym kursom i szkoleniom posiadam uprawnienia do prowadzenia terapii ręki oraz z zakresu Indywidualnej Stymulacji słuchu metodą dr K. Johansena oraz NEUROFLOW.

W pracy z dzieckiem najbardziej cenię sobie obcowanie z jego ogromnymi pokładami energii, spontaniczności, wrażliwości, szczerości, prostolinijności, ciepła, żywiołowości i optymizmu.

Ktoś powiedział, że młodego człowieka można porównać do muszli, w której ukrywa się drogocenna perła. Żeby zobaczyć jej blask trzeba ją otworzyć. Można tego dokonać, starając się być zawsze blisko dziecka.

Wiem też jak istotna jest współpraca z rodzicami w celu zwiększenia i wzmocnienia pozytywnych stron dziecka, świadomości jego talentów, pozytywnego myślenie o sobie i dążenia do wyznaczonych celów.

W pracy psychologa i logopedy odnajduję siebie, a proces terapii jest dla mnie reakcją wiązaną – moja przekazana wiedza za odebraną później wdzięczność wyrażoną w codziennym uśmiechu na twarzach mych małych podopiecznych.

Jestem też certyfikowanym terapeutą EMDR drugiego stopnia. Pomagam radzić sobie z traumami z przeszłości, które wracają w teraźniejszości, pomagam w radzeniu sobie z ograniczeniami, które stają nam na drodze.

Ukończyłam 5 letnie studia magisterskie na Uniwersytecie Łódzkim o kierunku Pedagogika Kultury Fizycznej i Zdrowotnej, następnie podjęłam studia Fizjoterapii w Wyższej Szkole Rehabilitacji oraz studia podyplomowe z Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej z elementami Terapii Pedagogicznej. W międzyczasie podjęłam  również naukę w zakresie Terapeuty Integracji Sensorycznej co zaowocowało ukończeniem kursu I i II stopnia, a następnie przypieczętowałam moje doszkalanie Terapią Ręki. 

Pracowałam w przedszkolu jako wychowawca grupy przedszkolnej oraz terapeuta Integracji Sensorycznej i Terapii Ręki oraz prowadziłam zajęcia z gimnastyki korekcyjnej. Obecnie pracuje w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi prowadząc indywidualne zajęcia z dziećmi z niepełnosprawnością ruchową  oraz autyzmem i aspergerem. Wykładowca Diagnozy Integracji Sensorycznej w WSSE.

W swojej pracy staram się by ćwiczenia nie były tylko terapią, ale też dobrą zabawą . Prowadząc terapię staram się patrzeć na każde dziecko całościowo, dostrzegać ich potencjał i potrzeby.

Kontakt

+48 728 961 046
+48 511 944 965

poradniasokolowska@gmail.com

Sokołowska 4, Warszawa

Szukaj

© Poradnia Sokołowska 2024   |   Polityka Prywatności